Zbulohen uniformat e Euro 2020

Kombëtare se Spanja, Suedia, Danimarka apo Gjermania kanë prezantuar ditën e sotme uniformat që do të përdoren gjatë kompeticionit të EURO 2020. Kompeticioni më i rëndësishëm i futbollit europian do organizohet në verën e ardhshme dhe do të mbahet në 12 qytete të ndryshme europiane.