Tirana nuk fal Pogradecin, siguron matematikisht Superioren

Vetëm një sezon ka zgjatur aventura e Tiranës në Kategorinë e Parë, me bardheblutë që kanë siguruar matematikisht ngjitjen në elitën e futbollit shqiptar. Skuadra e drejtuar nga Ze Maria nuk ka falur ndaj Pogradecit, duke i mposhtur 3-2 ekipin liqenor dhe duke dërguar në 13 pikë distancën me Bylisin e vendit të dytë, katër javë para fundit të sezonit. Foto: LSA