Takimi i Bashës me gazetarët: Nuk ulem në tryezë me Ramën

Liderët politikë vijojnë të jenë në qëndrime diametralisht të kundërt. Kryetari i PD-së Lulzim Basha përsëriti edhe sot se nuk do të ulet në tryezë me Edi Ramën sa kohë që ai është në krye të qeverisë. Nga ana e tij kryeministri Edi Rama shprehet i vendosur për të mbajtur zgjedhjet më 30 qershor, edhe pse presidenti i zhdekretoi. Në një konferencë me gazetarët të thirrur sot (13 qershor) ne ora 13:30 Basha tha se qytetarët duhet të heqin dorë nga çdo iluzion se do të ketë një zgjidhje deus ex makina dhe se e vetmja mënyrë për të ndalur grushtin e shtetit është bashkimi popullor. FOTO: LSA