Sot Lamtumira për Rexhep Çelikun

I jepet sot lamtumira Rexhep Çelikut, solistit të parë dhe koreografit të Ansamblit Kombëtar të Këngëve dhe Valleve Popullore. Homazhet do të mbahen sot në orën 11:00-13:00 në Muzeun Historik Kombëtar. Valltari Rexhep Çeliku ndërroi jetë dje në moshën 64-vjeçare pasi vuante nga një sëmundje e rëndë. Mjeshtri u shua në shtëpinë e tij në Tiranë, rreth orës 03:30 të mëngjesit të së premtes, 12 janar 2018. Pak ditë më parë u vlerësua nga presidenti Meta me dekoratën e lartë 'Nderi i Kombit'.