Shqipëria dinjitoze ndaj Spanjës

Një gol i Rafael Mir Vicente i ka mjaftuar Spanjës për të mposhtur kombëtaren shqiptare të Shpresave, duke marrë 3 pikë që shërbejnë vetëm për statistikë, pasi Spanjollët kishin siguruar kalimin në fazën tjetër të Europianit. Paraqitje dinjitoze për skuadrën e Bushit, duke pasur parasysh kundërshtarin që kishte përballë. Pjesa më e madhe e futbollistëve spanjollë janë titullarë në klubet më të mira të La Ligës dhe e ardhmja e tyre është tepër premtuese. Pavarësisht dominimit të miqve, vetëm minuta 84 rezultoi pozitive për spanjollët që kaluan në avantazh me anë të sulmuesit të Las Palmas, Mir Vicente. Pas kësaj fitoreje Spanja shkon në kuotën e 24 pikë në vendin e parë, ndërsa Shqipëria mban vendin e 5-të me 6 pikë. Në takimin e ardhshëm kuqezinjtë do të luajnë në transfertën e Estonisë, që mban vendin e fundit në grupin 2 me vetëm një pikë./ Foto LSA
Impianti luksoz i kuajve
11/11/2019 - 22:12
Magjia e "Arena Kombëtare"
10/11/2019 - 20:42
Halloween në Tiranë
31/10/2019 - 22:47