Seria A premton surpriza, dizanji fantastik në fanella

Seria A do të ngre siparin e edicionit të ri, 2019-2020 të shtunën e 24 gushtit. 20 skuadra synojnë të arrijnë objektivat, teksa këto janë edhe fanellat e para që do të përdorin në këtë sezon. Imagjinata dhe frymëzimi nuk njeh limite, ndërsa shumë skuadra kanë vendosur t'i besojnë ngjyrave dhe modeleve tradicionale.