Rose Mertram motivimi jashtë fushe i Van der Wiel

Rose Bertram është kthyer tashmë në një yll të modës duke tërhequr vëmendjen dhe të shumë gazetave rozë. Modelja belge, partnerja e futbollistit holandez Gregory van der Wiel, e ka ndjekur të dashurin e saj në çdo qytet ku ka luajtur futboll. Fillimisht në Amserdam, kur 30-vjeçari ishte pjesë e Ajaxit, më pas në Paris (PSG), Stamboll (Fenerbahce), Cagliari dhe së fundmi në Kanada.