"Rama Ik!" Molotov e gure drejt Drejtorise se Policise

Me thirrjet: Rama ik! mbështetës të opozitës të udhëhequr nga kryetari i PD-se, Lulzim Basha, drejtues të lartë të LSI-së dhe aletët marshuan pasditen e sotme nëpër rrugët e Tiranës. Protestuesit kanë mbërritur në Drejtorinë e Policisë së Tiranës, ku kane thyer xhamat e godines si dhe kane hedhur bomba molotov. Me perpara shkuan dhe ne Drejtorine e Pergjithshme te Policise ku edhe atje thyen xhamat dhe hodhen tymuese dhe shashka e sende te forta.