Protestë para Kryeministrisë kundër shembjes së Teatrit Kombëtar

Dhjetëra artistë dhe qytetarë kanë marshuar mbrëmjen e sotme përgjatë Bulevardit "Dëshmorët e Kombit", duke protestuar kundër shembjes së Teatrit Kombëtar. Me pankarta "Mbro Teatrit", "Pa Teatër, pa MSA, s'ka Evropë" dhe "ISIS përgjegjëse për 28 monumente kulturore" mbi një foto të kryeministrit Rama, protestuesit marshuan paqësisht në shesh deri përpara selisë së Kryeministrisë. Parlamenti e ka miratuar tanimë ligjin që i hap rrugë shembjes së Teatrit.