Kështu e priti Vetëvendosja Vuçiç

Lëvizja Vetëvendosja ka organizuar një protestë në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” kundër ardhjes së Presidentit serb, Alekandër Vuçiç në Tiranë. Burime për RTV Ora bëjnë me dije se protestuesit e Lëvizjes Vetëvendosja, në këto moment kanë tentuar të thyejnë kordonin e policisë dhe ka shkruar deri në përplasje fizike. Policia iu ka bërë me dije protestuesve të Lëvizjes Vetëvendosja se tubimi i tyre është i paligjshëm./ FOTO LSA