Përgjaket derbi i kryeqytetit

Derbi i kryeqytetit mes Tiranës dhe Partizanit ka nisur me përleshje të ashpra mes dy tifozerive, ku disa prej tyre morën plagë të lehta. Konflikti në distancë acaroi së tepërmi tifozët bardheblu, të cilët kërkuan të ballafacoheshin fizikisht me ato të Partizanit, mes të cilët kishte edhe të plagosur. / FOTO LSA