Partizani U-19 "thyen" Porton

Partizani U-19 ka marrë një fitore të pastër në javën e parë të Kategorisë Superiore. "Demat e kuq" të drejtuar nga tekniku Klevis Dalipi ka mposhtur skuadrën lezhnjane të Portos, 2-0. Golat u shënuan nga Çela dhe Xhika.