Monemvasia, ishulli grek me pamje përrallore

Duket si një skenë përrallash në zemër të Peloponezit. Monemvasia, ishulli grek i quajtur edhe Gjibraldari i Lindjes, na çon pas në kohë me peisazhet piktoreske, kishat byzantine dhe pallatet veneciane të tij.