Momentet pikante nga protesta e 2 qershorit

Mijëra protestues janë mbledhur para kryeministrisë për të protestuar: Rama ik! Kjo është protesta e shtatë kundër qeverisë dhe kryeministrit Edi Rama. Në protestën e sotme balonat janë zëvendësuar me tullumbace Rama ik, ndërkohë që të rinjtë kanë formuar një rreth me yje para oborrit përmes të cilit duan të përcjellin mesazhin se edhe vendet e Bashkimit Europian janë kundër qeverisë Rama. Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi nuk do të jetë e pranishme në protestë, pasi ndodhet jashtë vendit. FOTO:LSA