Momentet e grabitjes në Fier përmes fotove

Ora News siguron pamjet e grabitjes në Fier, ku mbeti i vrarë grabitësi 20-vjeçar Xhuljano Sollaku dhe u plagos grabitësi tjetër Arben Muca. Siç shihet edhe në pamjet e videos të marrë nga kamerat e sigurisë pranë vendit të ngjarjes, grabitësit i drejtohen banesës në orën 02:23 minuta. 6 grabitësit shihen duke ecur në rrugë çifte-çiftë me një distancë nga njëri-tjetri. Ora shënon 02:32 minuta, në vendngjarje mbërrin furgoni i policisë. Pas një minute, në 02:33 kamera kap dy grabitësit, Xhuljano Sollaku dhe Arben Muca teksa largohen nga banesa duke ndjekur të njëjtën rrugë nga erdhën. Në orën 02:34 ka shkëmbim zjarri mes tyre dhe policisë.