Kush janë dy shqiptarët e arrestuar në Leçe

Policia e Leçes ka sekuestruar sot rreth 250 kg marijuanë dhe ka arrestuar me akuzën e trafikut të drogës 3 persona, dy prej të cilëve shqiptarë.Të arrestuarit janë Renato Uku 36 vjeç rezident në komunën Certaldo në provincën e Firences, Oltion Proko 29 vjeç banues në Vlorë dhe italiani Salvatore Lograno 43 vjeç rezident në qytetin e Brindizit.