Korçë-Pogradec, makina përplas dy këmbësorë

Një 43 vjeçare së bashku me një fëmijë vetëm 10 vjeç janë përplasur nga një makinë në aksin rrugor Kor në aksin rrugor Korçë- Pogradec. Gruaja dhe fëmija kanë qenë këmbësorë dhe përplasja ka ndodhur në fshatin Çaushli. Nga aksidenti ka marrë dëmtime dhe drejtuesi i mjetit, A.F 31 vjeç banues në fshatin Kakaç Për pasojë ka marrë dëmtime edhe drejtuesi i mjetit, "Volksëagen" me targa KO 5929B i cili së bashku me dy të dëmtuarit e tjerë konkretisht shtetasen A.K, 43 vjeçe dhe shtetasin A.V, rreth 10 vjeç, janë transportuar në Spitalin e Korçës, ku ndodhen nën kujdesin intensiv të mjekëve. Grupi hetimor po punon për të përcaktuar shkaqet e aksidentit