Kapet 4 mln euro drogë në kufirin italo-spanjoll

Një sasi prej 400 kg drogë marijuanë dhe hashash si dhe një shumë prej 100 mijë eurosh është sekuestruar nga policia italiane, ndërsa operacioni ka përfunduar edhe me katër arrestime. Lënda narkotike vinte nga Spanja dhe kishte destinacion tregun italian dhe atë zviceran.