Ja çfarë humbët nga protesta sot!

Protesta e opozitës sot nisi në 11:00 dhe u mbyll në orën 16:00 me fjalën e kryetarit Lulzim Basha. Protesta u shoqërua dhe me tensione ku pati dhe hedhjes të gazit lotsjellës, ujë apo tymuese për të zbrapsur protestuesit të cilët disa herë iu afruan godinës së kryeministrisë duke goditur xhamat dhe dëmtuar dyert e godinës si dhe instalacionet që ndodhen pranë kryeministrisë.