Gjiknuri hyn ne Kuvend ndersa punetoret e By Pass protestojne

Punëtorët e kompaninë nënkontraktore të by-pass Fier-Vlorë po protestojnë para Kuvendit të cilët nuk kanë marrë pagat. Ata kërkojnë të ballafaqohen me ministrin e Transporteve Damian Gjiknuri. Ata mbajnë në duar pankarta ku shkruhet: "Zv/ kryeministër kthe timonin nga punonjësit e By-Pass të Fiert dhe Vlorës" "Po na falimentoni!". Punëtorët e 48 firmave nënkontraktore dhe furnitore që ndërtuan një pjesë të Bypass-it Fierit kanë dalë disa here ne protesta, por sot është hera e para që e ngrene zerin perpara parlamentit. Janë 600 punonjës të bypass-it të Fierit dhe 350 të bypassit të Vlorës që nuk kanë marrë pagat e 1 viti e gjysmë. Punëtorët mbështeten në protestë dhe nga deputetë të PD-së. Foto: LSA

FOTOGALERI TJERA

Dhoma gjumi si në përrallë

27/06/2018 - 14:56

Jo vetëm çizme

27/06/2018 - 13:01

Të pëlqen e verdha?

27/06/2018 - 10:39

Plazhe me ngjyra

26/06/2018 - 15:27

Shpikës..nga nevoja

26/06/2018 - 14:12

Dembelë apo të zgjuar?

25/06/2018 - 19:49