Foto/ Partizani tregon "dhëmbët" kundër turqve

Partizani e ka nisur me këmbë të mbarë fazën përgatitore në Antalia. Kryesuesit aktual të Superligës shqiptare e kanë mbyllur në barazim 1-1 përballjen e parë miqësore, duke treguar një nivel të lartë loje dhe grinte. Përballë Sivasspor, ishin të besuarit e Skënder Gegës ata që kaluan të parët në avantazh. Pas një aksioni të gjatë nga e majta, Jasir Asani u gjend i lirë në zonë dhe me një penallti në lëvizje tundi rrjetën. Reagimi i vendasve ishte i shpejtë, me Torje që u tregua i saktë nga pika e bardhë e penalltisë, duke vulosin rezultatin përfundimtar në 1-1. Një rezultat pozitiv ky për Partizanin, duke parë edhe ecurinë e Sivasspor këtë sezon. Aktualisht turqit mbajnë vendin e 9-të me 24 pikë në Superligën vendase.Miqësorja e radhës është të premten, ku përballë do të kenë një tjetër skuadër turke, Antalyasporin.
Impianti luksoz i kuajve
11/11/2019 - 22:12
Magjia e "Arena Kombëtare"
10/11/2019 - 20:42
Halloween në Tiranë
31/10/2019 - 22:47