"Ekipi më i bukur i botës"

Rusia në hendboll për femra ka arritur të kualifikohet në finalen e Europianit, ku Franca është pengesa e fundit drejt titullit. Skuadra është cilësuar si "më e bukura në botë" nga trajneri i tyre gjatë Lojërave Olimpike të vitit 2016 në Brazil dhe mbrëmjen e sotme duan të konfirmojnë gjithçka. Për këtë, po iu sjellim një FOTOGALERI me lojtarët e këtij ekipi, për t'iu konfirmuar se kjo skuadër është me të vërtetë e bukur, të paktën për çështjen e bukurisë njerëzore.