Banorët e Astirit bllokojnë rrugën me opozitën

Me thirrjet "poshtë qeveria, poshtë qeveria" "nuk na ndalni dot", banorët e Astirit bllokuan sërish rrugën pasditen e sotme në Unazën e Re. Forca të shumta të shumta të policisë vendore dhe FNSH-së ndodhen në zonë. Në mbështetje të tyre ka shkuar dhe vetë kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, së bashku me deputetë të tjerë të opozitës. Basha akuzoi Ramën se po përdor policinë dhe propagandën për të mbulur vjedhjen 40 milion euro me projektin e Unazës së Madhe. (FOTO: LSA)
Një baba ‘super’ si ky
14/02/2019 - 08:24
"Ringjallet" Skënderbeu
11/02/2019 - 21:21