Atmosfera para derbit të kryeqytetit

Po luhet derbi numër 152 i kryeqytetit, mes Tiranës dhe Partizanit. Edhe pse me objektiva krejtësisht të ndryshme, dy skuadrat vijnë në këtë takim me moralin e lartë, teksa edhe atmosfera elektrizuese në stadium i jep një tjetër vlerë këtij dueli. Një fitore e mundshme e Partizanit do t'i afronte të kuqtë akoma dhe më shumë me titullin e munguar prej vitesh, ndërsa një fitore bardheblu do të "thyente" mallkimin e 5 viteve të fundit, me Tiranën që nuk e fiton një derbi prej shkurtit të vitit 2014. / FOTO LSA