1 vit pa Dritëroin, Sadije Agolli e viziton tek varri

Përkujtohet sot 1 vjetori i ndarjes nga jeta të shkrimtarit të njohur Dritëro Agolli. Pranë varrit ku prehet i ndjeri ka shkuar sot bashkëshortja e tij, Sadija e shoqëruar nga studiuesi Moikom Zeqo. Dritëro Agolli lindi më 13 tetor 1931 në Menkulas të Rrethit të Devollit afër Korçës dhe u nda nga jeta më 3 shkurt 2017 në Tiranë
Kur të godet fati i keq
21/11/2017 - 20:39
Sinkronizmi perfekt nën ujë
21/11/2017 - 18:10
Femra të "rrëmujshme"
20/11/2017 - 17:54