Ofronte seks për të hequr virusin, mjeku jep dorëheqjen pasi u kap “mat” në hotel i zhveshur me pacienten

  

Ofronte seks për të hequr virusin, mjeku jep dorëheqjen pasi u

Mjeku italian i mbiquajtur 'Dr Magic Flute' dha dorëheqjen pasi u kap pothuajse i zhveshur në një dhomë hoteli me një 'paciente' femër të cilës i ofronte shërimin e sëmundjes duke bërë seks me të.

Dr. Giovanni Miniello, 60 vjeç, një gjinekolog në Bari, ishte objektivi i një hetimi të fshehtë televiziv ku një aktoreje, e cila u hoq si paciente, i tha se ishte me papilloma virus (HPV), një virus seksualisht i transmetueshëm që mund të shkaktojë kancer.

Miniello i tha 'pacientes' femër se mund t'i jepte imunitet ndaj virusit duke bërë seks me të sepse ishte vaksinuar.

Mjeku italian u zbulua nga emisioni investigativ i lajmeve ‘Le Lene’ pasi një 33-vjeçare u ankua se ai po ofrohej të kuronte pacientët e tij me seks.

Gruaja, e identifikuar si Anna Maria, tha se ishte konsultuar me Miniellon për pamundësinë për të ngelur shtatzënë dhe ai i tha gruas se kishte shenja të HPV-së, pavarësisht një Pap-testi negativ.

“Kam shpëtuar shumë gra nga kanceri. Të gjithë ata me të cilët kam pasur kontakt ishin negativë më pas”, - thuhet se i tha asaj.

Por Anna Maria vendosi të kontaktojë gazetën italiane La Repubblica, duke pretenduar se Miniello i kishte prekur gjoksin në mënyrë të papërshtatshme dhe i kishte thënë se i pëlqenin gratë me gjoks të vogël.

Kur ajo e kontaktoi atë për rezultatet e testit, ajo tha se ishte e shokuar kur ai i propozoi të bënte seks me të për ta kuruar.

Gruaja më pas kontaktoi programin investigativ të lajmeve "Le lene", i cili punësoi një aktore për të tu hequr si një paciente.

Minello i tha asaj se kishte 'njolla të bardha' në qafën e mitrës, të cilat tregonin praninë e HPV-së. Më pas ai i ofroi të bënte seks me të.

Minello gjithashtu pohoi se kryerja e marrëdhënieve seksuale me dikë si ai që ishte vaksinuar do t'i jepte asaj imunitet dhe ai i ofroi të shihte nëse mund ta imunizonte duke bërë seks me të.

Aktorja më pas pranoi ta takonte në një hotel, ku ai e siguroi përsëri teksa zhvishej se më pas ajo do të çlirohej nga virusi.


Ndërsa atje, kur ajo e pyeti për mbrojtjen, ai i tha se ishte e kotë pasi ajo nuk do të përfitonte më pas nga antitrupat nëse ai kishte një prezervativ.

Por, përpara se të mendonte se do të bënte seks me të, një gazetar hyri në dhomë dhe e befasoi doktorin gjysmë të zhveshur, i cili tha: "Unë po e bëj këtë për studimet e mia dhe për njerëzit e tjerë që kam shpëtuar".

Nëpërmjet avokatit të tij, Miniello tha: "Unë kam trajtuar me sukses qindra gra për më shumë se 40 vjet. Vetëm propozova një trajtim alternativ që ka dhënë rezultate," duke shtuar se ai kurrë nuk i detyroi gratë të bënin seks me të.

Si rezultat i hetimit televiziv, 15 gra të tjera kanë dalë dhe kanë pohuar se kanë qenë gjithashtu viktima të mjekut dhe “kurës” së tij të seksit.

Prokurori publik në Bari ndërkohë ka hapur hetimet, të cilat aktualisht janë në fazën paraprake për zbardhjen e fakteve.

EMISIONET