Fabio Borini është zyrtarisht një futbollist i Hellas Veronës. 

Mesfushori italian ishte pjesë e Milanit  nga viti 2017 duke zhvilluar 51 takime dhe gjeti rrugën e rrjetës 4 herë. Borini luajti shumë pak këtë sezon me kuqezinjtë dhe për të mos humbur formën fizike vendosi ti bashkohet një skuadre që si objektiv kryesor ka mbijetesën në Serie A.

Ish-lojtari i Liverpoolit dhe Romës do të ketë shokë skuadre tek Verona dyshen shqiptare Marsh Kumbullën dhe Armir Rrahmanin. Borini ka firmosur një kontratë 6 mujore me ekipin ne drejtuar Ivan Juric.

/Ora News.tv/