Gjashtë persona humbën jetën  dhe 4 të tjerë u dëmtuan gjatë një zjarri në një spital psikiatrik në qytetin Odessa, Ukrainë.

Sipas Autoritetit të Emergjencave Ukrainase, zjarri shpërtheu të hënën në një nga godinat.

 Ende nuk bëhen të ditura shkaqet e zjarrit .

“Shkaqet e zjarrit do të zbulohen, ju shpreh ngushëllimet e mia më të sinqerta familjarëve të viktimave”-shkruan presidenti Zelensky në Twitter.

/Ora News.tv/