Një zjarr ka përfshirë një kasolle me dengje bari në Roskovec.

Mësohet se deri tani djegur rreth 1000 dengje bari si dhe një furgon me karroceri.

Ndërsa zjarrfikëset po mundohen izolojnë banesën, në pronësi të shtetasit Enver Hatija në fshatin Suk 1, e cila ndodhet afër kasolles

Ende nuk dihen shkaqet e rënies zjarrit, ndërsa mësohet se fatmirësisht nuk ka të lënduar por vetëm dëme të konsiderueshme materiale.

Ne vendngjarje forcat zjarrfikëse te Roskovecit dhe Patosit si dhe Kryeadministratori Bashkisë Roskovec.

/Ora News.tv/