Epilepsia është shkaku i vdekjes së Cameron Boyce.

Familja e 20-vjeçarit tha në një deklaratë për People se vdekja tragjike e aktorit ndodhi për shkak të një konfiskimi si rezultat i një gjendje të vazhdueshme mjekësore dhe kjo gjendje ishte epilepsia.

“Ne vazhdojmë të kërkojmë privatësi në mënyrë që familja dhe të gjithë ata që e donin të lihen në dhimbjen e tyre dhe të merren me funeralin, që në vetvete është i tmerrshëm,”-shtoi familja.

Lajmet për shkakun e vdekjes së Boyce erdhën pas rezultateve të autopsisë së dolën të hënën.

Boyce u gjet pa shenja jete në shtëpinë e tij të shtunën pasdite dhe u shpall i vdekur në vendngjarje.

/Ora News.tv/