Festivali i Kanës nisi mbrëmjen e së martës në Rivierën Franceze. Ndërsa fokusi i festivalit janë filmat, gjithmonë janë veshjet e yjeve në tapetin e kuq që komentohen.

Edicioni i 72-të i festivalit riktheu në tapetin e kuq aktoren dhe këngëtaren Selena Gomez. Ajo dukej mahnitëse e veshur me një veshje të Louis Vuitton, në ceremoninë e premierës së The Dead Don't Die.

Supermodelja Alessandra Ambrosio ishte një nga yjet që shkëlqeu në tapetin e kuq me një fustan të Ralph & Russo. Surprizë ishte edhe aktorja Eva Longoria. Me një fustan të çare deri në bel dukej e mrekullueshme.

Klikoni ketu per te pare me shume foto/Ora News.tv/