Kosova për femra dhe Shqipëria për meshkuj janë fituesit e dueleve miqësore të zhvilluar pasditën e sotme në pallatin e sportit "Shani Nushi" në Gjakovë.

Ndeshja e djemve U-20 nuk kishte shumë histori, me kuqezinjtë që fituan pastër 3-0 me sete. Ndërkohë, femrat e kombëtares Dardane dueluan deri në fund për triumfin, të cilën e arritën me shifrat 3-2.

Ky turne u organizua nga Federata Kosovare e Volejbollit me rastin e 11-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës.


/Ora News.tv/