Dy zjarre janë regjistruar pasditen e sotme në Vlorë, në kodrat e Peshkëpisë dhe në Drashovicë.

Pas ndërhyrjes së forcave zjarrfikëse, zjarri në Drashovicë u vu nën kontroll, ndërsa vijon operacioni në kodrat e Peshkëpisë.

Zjarri favorizohet edhe nga era.

Nuk dihen ende shkaqet e zjarreve, por dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme.

/Ora News.tv/