Jurgen Klopp del nga situata e çuditshme gjatë një deklarate për shtyp me batutën “Pep Guardiola po vjen”.

Liverpool është shkëputur me 9 pikë nga Manchester City pas fitores 3-1 duke futur në “krizë” kampionët në fuqi.

Klopp mori pjesë në një organizim ku u mblodhën trajnerët më të mirë në europë.

Vetëm një ditë më pas, gjatë një deklarate për shtyp një gazetar e pyeti nëse ai foli me Pepen.

Trajneri i The Reds pyeti me shaka kush është Pepe?

 Më pas ai e korigjoi duke i thënë që e ka emri Pep dhe vetëm italianët e quajnë Pepe.

Kjo ka krijuar një atmosferë tepër të çuditshme ndaj Klopp u largua me një batutë./Ora News.tv/