Të dhurosh tre asiste në vetëm 45 minuta lojë është ndoshta një nga detyrat më të vështira, por jo për një argjentinas.

Rodrigo de Paul ka "thyer" rekordin e vendosur nga Jonathan Biabiany në vitin 2010, teksa dhuroi 3 asiste në vetëm një pjesë lojë.

Kjo i mjaftoi Udinese për të mposhtur 3-2 SPAL dhe për të siguruar qëndrimin në elitë të paktën edhe për një sezon tjetër, edhe pse gjithçka varet edhe nga skuadra të tjera./Ora News.tv/