Skuadra e Liverpoolit pasi e mbylli pjesën e parë në barazim pa gola kunder Red Bull Salsburg, janë zgjuar në pjesën e dytë në kuadrër të kompeticionit Champions League. 

Ekipi i drejtuar nga Jurgen Klopp ka shënuar 2 gola për 60 sekonda me Naby Keita dhe Mohamed Salah. Egjiptiani shënon një gol fantastik në minutën e 58-të.

/Ora News.tv/