Është numri 262 në renditjen botërore, por tenisti spanjoll, Mario Vilella Martinez është sportisti më i famshëm i momentit. 23 vjeçari u bë viral në rrjetet sociale për shkak të veprimit në një ndeshje me dhe.

Episodi ndodhi në turneun ATP Challenger në Kazakistan, ku Martinez humbi dueli ndaj boshnjakut, Tomisllav Brkiç dhe nisi të përplas me sa fuqi që kishte rraketën në tokë.

Brenda pak minutash, veprimi i Martinez u bë viral, duke zënë faqet e para të "memeve".

/Ora News.tv/