Liverpool e ka nisur furishëm klasiken e futbollit anglez kundër Manchester City. "The Reds" po kryesojnë me dy gola pas 13 minutash lojë.

Në "Anfield Road" sfida nisi spektakolare nga vendasitm që gjetën fundin e rrjetës pas 6 minutash lojë. Një silurë e vërtetë e Fabinho nga jashtë zonës së rreptësisë u ndal nga rrjeta.

Pak minuta më vonë, konkretisht në të 13 minutë, Salah shfrytëzoi në maksimum një krosim të Robertson dhe me kokë vulosi shifrat momentale në 2-0.
/Ora News.tv/