Një nënë e tre fëmijëve në Peckham, Londër ka vdekur në banesën e saj një ditë pasi telefonoi urgjencën. Ata i thanë se ajo nuk ka përparësi pavarësisht shfaqjes së simptomave të koronavirusit, prandaj duhet të kujdesej vetë në shtëpi.

36-vjeçarja ndërroi jetë në të shtunën. Ajo kishtë kollë, ethe të larta dhe dhimbje të forta në gjoks e stomak.

Burri Fabian Willams i tha Guardian :'Unë thirra 999 sepse gruaja ime ishte pa frymë, ajo po vinte të vjella dhe kishte dhimbje në stomak. Ata më thanë që spitali nuk do ta marrë, nuk është me përparësi.

Kur gjendja e gruas së tij u përkeqësua të nesërmen, z. Williams e futi të bëntë dush dhe e ndihmoi që ajo të vishej.

Ai e la atë të pushonte në sallon dhe kur u kthye e gjeti të rrëzuar. "Ajo kishtë vdekur," i tha ai gazetës.

/Ora News.tv/