Presidenti amerikan Donald Trump dukej se ka hequr dorë nga pretendimi i tij se një vaksinë kundër koronavirusit do krijohet deri në fund të këtij viti.

U pyet nëse ishte akoma i bindur që një vaksinë do të zhvillohej deri në fund të vitit, Trump përgjigjet: Nuk mund të jem asnjëherë plotësisht i bindur. Unë nuk mund të jem i bindur për asgjë, por mendoj se kemi një shpresa të mëdha për të pasur diçka shumë thelbësore."

Trump shtoi se "ne po bëjmë një punë të shkëlqyer dhe po marr raporte ditore nga kompanitë që punojnë për të zhvilluar një vaksinë”.

/Ora News.tv/