Presidenti Hashim Thaçi reagon dhe një herë lidhur me debatin e fundit

Në një postim në Twitter Thaçi shprehet se propozimi i tij për zgjidhje paqësore me Serbinë është i qartë.

“Propozimi im për zgjidhje paqësore me Serbinë është i qartë: jo ndarje në baza etnike, mirëpo po për korrigjimin e kufirit dhe njohjen reciproke”, ka shkruar Presidenti Thaçi në Twitter.

/Ora News.tv/