Është sezoni i dytë që luan në kampionatin francez edhe pse është 17-vjeçar. 

Eduardo Camavinga ka luajtur 14 ndeshje si titullar me skuadrën e Rennes. Ai konsiderohet si një nga lojtarët më premtues të Francës. Drblimet dhe gjak ftohtësia e bëjnë Camavinga një futbollist të kompletuar.

Edhe pse e duan që në janar, Real Madridi, Atletico Madridi, Milani, Dortmundi e Manchester City do të garojnë verën e ardhshme për kartonin e tij, i cili vlerësohet të paktën 35 milionë euro.

/Ora News.tv/