Ditën e djeshme reshje të mëdha shiu, erë dhe breshër kanë përmbytyr qytetin e Stambollit, ku mbeti i vdekur dhe një refugjat sirian. Si pasojë e shiut dhe breshërit shumë makina dhe ndërtesa u dëmtua.

Disa pamje virale janë bërë edhe momenti kur një gazetare e CNN po raportonte live situatën gjatë përmbytjes e cila u gjakos nga breshëri.

Screenshot_17-7

Screenshot_19-7

Screenshot_21-6

Screenshot_27-4


425851

42586

42584

/Ora News.tv/