Skuadra e Malagas në fillim të sezonit u projektua një ekip i cili do të synonte të rikthehej në elitën e futbollit spanjoll. 

Tashmë që jemi në mesin e sezonit klubi Iberik që milion në Secunda Divizion jo që nuk ka respektuar parashikimet por ndodhet në kaos. Shkak janë bërë financat e klubit , skandali i videos erotike të ish-trajnerit Sanchez dhe së fundmi skandal që ka prekur presidentin dhe djemtë e tij. 

Mediet spanjolle kanë bërë me dije se dje në zyrat e klubit ku luajnë dy lojtarët e Kombëtares, Armando Sadiku dhe Keidi Bare, ka mësyrë policia dhe hetuesit në një çështje, e cila është tentuar të mbahet “top sekret”.

Në këto kushte 2 lojtarët e përfaqësues kuqezi priten të largohen në këtë merkato janari. Edhe pse në ditë e fundit te merkatos së dimrit si Sadiku ashtu edhe Bare me shumë gjasa do të ndërrojnë ambient.

/Ora News.tv/