Një shtëpi luksoze me pamje mahnitëse përballë Oqeanit Paqësor dhe e formuar si një piramidë ka shkuar në treg për 3.1 milionë dollarë.

Vendosur në majë të një kodre në Malibu të Kalifornisë, prona tre-dhoma gjumi me dy banjo duket nga Malibu Canyon, si dhe Point Dume.

Pronarët e shtëpive shohin rregullisht një pamje spektakolare të mjegullës bregdetare që rrokulliset brenda dhe jashtë bregut.

Rezidenca piramidale është e rrethuar nga kulla guri në formë dhjetëkëndëshi dhe gjithashtu ka pamje të 'jashtëzakonshme' nga Dhoma e Mbretëreshës, e cila përmban një çati prej xhami të madhe.

Kjo dhomë, e cila dyfishohet si dhoma gjumi, gjithashtu vjen me dollapët e tij dhe një banjoje me vaskë të madhe.

Në nivelin më të ulët të rezidencës prej 2,989 metra katrorë ekziston një dhomë e madhe me dysheme me pllaka, si dhe tapiceri dhe dritare të mjaftueshme.

Një zyrë banon në një nga kullat e gurit dhe një dhomë mediash në tjetrën.

Banesa është e vendosur në një hapësirë toke prej dy hektarësh në parkun Saddle Park dhe gjithashtu ka barin e vet dhe kopshtin e perimeve.

Shtëpia gjithashtu mund të urdhërojë pagesa të larta të përditshme të qirasë ndërsa ka kërkesa të larta nga kompani që prodhojnë filma për të realizuar xhirimet aty.

Për të parë fotot kliko në FOTO-GALERI

/Ora News.tv/