Më 27 janar 2020 do mbahet eventi i përvitshëm i çmimeve Grammy dhe këtë herë do ketë një rëndësi më të madhe për shqiptarët.

Këngëtarja e famshme është zgjedhur që të prezantojë nominimet e eventit prestigjoz për artistët.

Ajo ka njoftuar me anë të një postimi në Instagram se krah saj do të jetë edhe këngëtarja Alicia Keys dhe mezi po e pret eventin.

Nominimet pritet që të shfaqen nesër dhe çmimet e mëdha do të jepen vitin tjetër. Mbetet për tu parë nëse talentet shqiptare do të jenë pjesë e ndonjë nominimi.

/Ora News.tv/