Prokuroria ngriti akuzat për një grup prej 7 personash të cilët akuzohen për trafikimin e 1.125 kg kokainë të fshehur mes një ngarkese me peshk të ngrirë.

Kokaina hyri në Holandë përmes portit të Roterdamit, në korrik të 2018

Droga kapte vlerën e 22 milionë euro, thuhet në një deklaratë të prokurorit publik 

Prokuroria mbylli hetimet  këtë javë dhe dërgoi çështjen në gjykatë duke kërkuar dënimin nga 6.5 vite burg në 10 vite.

Nga gjashtë të dyshuarit janë kapur janë një amerikan, një shqiptar,tre shtetas holandeze, shkruan  media holandeze.

/Ora News.tv/