Ka shkuar në 4 numri i viktimave nga koronavirusi në Serbi.

Lajmin e konfirmoi Ministri i Shëndetësisë në vend Zlatibor Loncar. Pacientja ishte një grua 60-vjeçare.

Numri i të infektuarve ka shkuar në 303, ku raportohen se mes tyre janë infektuar edhe dy foshnja. 

Epidemiologu Predrag Kon deklaron se të gjitha rastet e reja do të vendosen në objektet e parashikuara dhe vlerëson se ka midis 1,500 dhe 3,000 persona "të fshehtë të infektuar". 

/Ora News.tv/