Në orët e para të mëngjesit të sotëm një bandë grabitësish shqiptarë është shkatërruar nga Policia Italiane në territorin e rajonit të Lombardisë.

Me urdhër të Prokurorisë së qytetit të Milanos Policia Italiane ka arrestuar 7 shqiptarë të moshës nga 22 në 26 vjeç si anëtarë të një bande grabitësish që vepronte në rajonin e Lombardisë.

Hetimet kanë zbadhur se brenda një muaji kjo bandë kishte kryer 29 grabitje, 15 prej të cilave në pika të ndryshme karburanti si dhe 2 grabitje vilash.

Aktiviteti i tyre kriminal ishte shtrirë në provincën e Brianzas, Monza, Bergamo. Bresha, Lodi e Varese.

/Ora News.tv/