Ditën e sotme kryeministri Edi Rama pritet të mbajë një takim në Përmet, në kuardër të fushtës elekorale të 30 qershorit.

Burime për RTV Ora bëjnë me dije se simpatizantë të opozitës, kryesisht të PD-së janë grumbulluar për të protestuar kundër tij.

Kryeministrit pritet të mbajë takim në Përmet dhe Gjirokastër, pasi për të dhe qeverinë zgjedhjet do të bëhen në 30 qershor dhe lkjo është e panegociueshme.

/Ora News.tv/